Door Redactie PvZ 432 weergaves
De Prins Willem-Alexander werd op 8 augustus jl. uit de vaart gehaald vanwege een vastgelopen generator.
Op 4 september lazen wij in de PZC dat Directeur Martin Martens van de Westerschelde Ferry op dat moment onderzoek liet uitvoeren naar de oorzaak van de storing en dat hij druk in overleg was met de leverancier over de omvang van de ontstane schade en de mogelijke oplossingen.
Tot slot gaf hij aan dat het op dat moment al zeker was dat de boot twee maanden uit de vaart zou zijn.
In een later stadium liet uw college weten dat de reparatie complex is en dat er maar weinig deskundigen zijn omdat het unieke schepen betreft en dat de reparatie daardoor niet sneller kan.
De Statenfractie van de PARTIJ VOOR ZEELAND (PVZ) heeft, voor zover mogelijk, technische informatie ingewonnen m.b.t. de reparatie van een scheepsgenerator. Daaruit komt het hiernavolgende naar voren:
Een nieuwe as draaien kost 1 dag, lagers vervangen door (eventueel sterkere) kost een dag, de generator opnieuw wikkelen kost een week en tot slot kost het eventueel “bakken” ook nog een dag.
Tevens constateren wij (voor zover mogelijk) dat er voldoende Zeeuwse en/of in Nederland gevestigde bedrijven zijn die deze werkzaamheden uit kunnen uitvoeren.
Lees hier de vragen:
Art 44 vragen Fietsvoetveer 9 september
Lees hier de antwoorden op deze vragen:
Partij voor Zeeland.nl